Kadra instruktorska

Nasi instruktorzy bardzo chętnie pracują indywidualnie z osobami zainteresowanymi swoim rozwojem. Oferujemy treningi indywidualne Kung Fu, Kettlebells, Animal Flow, Bodyweight, Ground Force Method i akrobatyki. Poniżej lista naszych instruktorów wraz z opisem. 

Mirosław Baściuk

Mirosław Baściuk – Mistrz Stylu Hung Gar Kuen, Si Fu. Urodzony 30.05.1976 roku. Od kilkunastu lat związany ze sztukami walki. W 2005 roku rozpoczął treningi w Akademii Tradycyjnego Hung Gar Kung Fu Marcin Jóźwiak. Od tego momentu rozpoczęła się jego fascynacja tradycyjnym Kung Fu w systemie Hung Gar Kuen. W 2010 roku otrzymał brązową szarfę i stopień Si Hing (asystent) w szkole Si fu Marcina Jóźwiaka, a w 2012 roku stopień instruktora samoobrony w Polskiej Akademii Sportu. W 2014 otrzymał stopień mistrzowski (Si Fu) nadany przez Mistrza stylu Marcina Jóźwiaka. W tym samym roku postanowił założyć własną szkołę pod nazwą Akademia Kung Fu Tygrys i Żuraw, w której kontynuuje tradycje systemu Hung Gar Kuen. Chciałby, aby Kwon przy ul. Długiej 44/50 stał się ważnym ośrodkiem rozwoju Kung Fu w Polsce i skupiał entuzjastów chińskich sztuk walki.

Zafascynowany rozwjem fizycznym człowieka stawia na ciągły rozwój swoich umiejętności. W 2015 roku ukończył kurs instruktora Sanda (wolnej walki) organizowany przez Międzynarodową Federację Wu Shu (IWUF), w 2016 roku zdobył tytuł instruktorski w systemie Flexible Steel oraz został asystentem w Centrum Kettlebells Polska. W 2017 uzyskał stopień instruktora Animal Flow.

Jego hobby, to oprócz Kung Fu, jazda na longboardzie, podróże oraz turystyka górska (zdobyte m.in. Aconcagua i Mont Blanc). Od ponad 20 lat jest na diecie wegetariańskiej.

 

Certyfikat Akademii Tradycyjnego Kung Fu

Z powrotem

Konrad Bieńkowski

Konrad Bieńkowski – instruktor Sanda/Sanshou.

Urodzony 18.10.1976 roku. Trener II klasy Wushu, posiada Stopień Mistrzowski 1 Duan.

Wielokrotny zwycięzca i medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski Wushu. Uczestnik gal i walk zawodowych Sanda. Członek Kadry Narodowej Wushu.

Karierę zawodniczą zaczynał w 1996 roku od startów w zawodach międzysekcyjnych. W 1998 roku rozpoczął starty w zawodach Wushu rangi mistrzowskiej, walcząc w formule SANDA/SANSHOU. Sporty walki zaczął uprawiać w wieku 11 lat od Judo, które trenował 4 lata w klubach TKKF Ursynów i Gwardia Warszawa. W latach 1993-2004 trenował styl Kung Fu Białego Żurawia. W latach 2004-2010 trenował MUAY THAI (boks Tajski) w klubach KS Serafin (trener Maciej Skupiński) i KS Rosomak (trener Marcin Grzyb). Jednocześnie postanowił dalej walczyć i rozwijać swoje umiejętności w Sanda/Sanshou spełniając się również jako trener. W 2005 roku został powołany do Kadry Narodowej Wushu.

Treningi prowadzi w oparciu o kilkunastoletnie doświadczenie zawodnicze, szeroką wiedzę teoretyczną oraz zaangażowanie. Stosuje zasadę indywidualizacji w treningu i walce, uwzględniając indywidualne cechy, właściwości i zalety uczniów oraz poszczególnych zawodników. Zawodnicy szkoleni przez Konrada są wielokrotnymi medalistami i zwycięzcami Mistrzostw Polski Wushu, Pucharów Polski Wushu w walkach Sanda. Jeden z uczniów otrzymał powołanie do kadry narodowej Wushu na 12th European Wushu Championships.

Ważniejsze osiągnięcia Konrada w walkach SANDA/SANSHOU w skrócie:

 • 2014 – XVIII Puchar Polski Wushu – I m-ce QINGDA kat łączona – 70kg
 • 2013 – XVII Puchar Polski Wushu – walka zawodowa.
 • 2011 - Gala Kings Of Sanda I - walka o tytuł Zawodowego Mistrza Polski w kat. -65 kg
 • 2008 - 12th European Wushu Championships kat. -60 kg
 • 2008 - 2nd International Wushu Tournament Tehran-Iran Sanda/Sanshou Kat -60kg
 • 2008 - IV Otwarte Mistrzostwa Warszawy Wushu - I m-ce kat. -65kg
 • 2007 - IX World Wushu Championships Bejing,- kat – 56 kg; Kwalifikacje do 1st Olimpic Wushu Turnament 2008
 • 2007 - XI Puchar Polski Wushu - I m-ce kat. - 60kg
 • 2005 VIII World Wushu Championships Hanoi-Wietnam Sanda/Sanshou kat – 65 kg
 • 2003 - X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu - I m-ce kat. –65kg
 • 2002 - VI Puchar Polski Wushu - I m-ce kat. -65kg
 • 2001 - V Puchar Polski Wushu - I m-ce kat. -65kg
 • 2001 - VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wush - I m-ce kat. -65kg

Z powrotem

Emil Stanisławski

Emil Stanisławski - jeden z założycieli portalu veganworkout.org.pl. Instruktor Strong First Kettlebell - największej na świecie organizacji promującej trening siłowy z odważnikami metodą Pavla Tsatsoulina.

Na co dzień, od ponad siedmiu lat trenuje capoeirę w polskiej sekcji Fundacao International Capoeira Artes das Gerais. Współorganizował sekcję gimnastyki na warszawskim AWF, współpracując z inicjatywą gminastycy.pl. Brał udział w kilkunastu szkoleniach z zakresu gimnastyki sportowej w Trójmieście, Bydgoszczy, Łodzi i Warszawie. 

Od dwóch lat jest również instruktorem Ground Force Method (GFM) - systemu reedukacji ruchowej opracowanej przez Mastera Strong First - Petera Lakatosa. Elementy GFM stosuje na wszystkich treningach kettlebells w ramach ćwiczeń rozgrzewkowych. 

Poza szkoleniami z zakresu Kettlebells Hardstyle, ma również doświadczenie w pracy z odważnikami w ramach Girevoy Sport - sportowej odmiany treningu z kettlebells. 

Najważniejszą zasadą pracy ze studentami jest dla niego bezpieczeństwo, indywidualne podejście do uczestników zajęć i zauważalny progres siłowy. 

Wśród jego wychowanków znajdują się nowi instruktorzy Strong First i członkowie elitarnej grupy Top Team Kettlebell Polska. 

Możesz być zawodnikiem sportów walki, ciężarowcem, piłkarzem, tancerzem, trójboistą. Możesz na co dzień zabieganym pracownikiem biurowym. Niezależnie od tego jesteś w stanie odnieść korzyści z treningu z kettlebells.

Strong First to szkoła siły. Stawiamy na budowanie niezbędnych fundamentów siłowych, które zawodnikom innym dyscyplin przyniosą lepszy i szybszy progres, a pozostałym pozwolą cieszyć się lepszym i zdrowszym życiem.

Z powrotem

Marek Wierzbicki

Marek Wierzbicki - instruktor Strong First Girya, jedynego i oficjalnego przedstawiciela Pavla Tsatsuline'a oraz jego metody treningowej z odważnikami w Polsce.

Swoje umiejętności trenerskie rozwijał uczestnicząc w wielu szkoleniach m.in. z zakresu treningu siłowego, treningu funkcjonalnego, treningu medycznego, mobility oraz treningu z obciążeniem własnego ciała (bodyweight) organizowanych głównie przez doświadczonych trenerów Strong First.

Na co dzień doktorant Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, entuzjasta sztuk walki oraz weganin od ponad 8 lat.

Treningiem z kettlebells zafascynowany dzięki Emilowi Stanisławskiemu, który nauczał i uczy do dziś, jak w prosty i bezpieczny sposób pokonywać słabości ciała i umysłu.

Z powrotem

Paulina Holtz

Paulina Holtz - od maja 2016r. instruktorka treningu siłowego z odważnikami kettelbells metodą StrongFirst hardstyle.

Pasjonatka jogi, biegania i jazdy na wrotkach. Certyfikowana instruktorka treningu bezpiecznego dla kobiet- Pelvic floor Safe. Jako druga kobieta w Warszawie a 14 w Polsce, pod opieką Emila Stanisławskiego, dołączyła do elitarnej grupy CKB Top Team. Współautorka książki "Po pierwsze joga".

Z pasją uczestniczy w kolejnych szkoleniach dotyczących fizjologii ruchu i psychologii sportu. Ma za sobą seminaria z zakresu mobilności i zaawansowanych technik treningu siłowego, odżywiania, automasażu, mechanizmów powstawania bólu.

Weganka. Z zawodu aktorka. 

Z powrotem

Beata Polewacz

Beata Polewacz

Beata Polewacz - asystent Strong First Kettlebell, oficjalnego przedstawiciela Pavla Tsatsouline'a w Polsce, metodą StrongFirst Hardstyle.

Entuzjastka sportów siłowych, treningu z masą własnego ciała, miejskiej jazdy na na fix'ie, wielbicielka górskich podjazdów oraz snowboardowych zjazdów.

Pod skrzydłami Marka Wierzbickiego, jako 15 kobieta w Polsce dołączyła do elitarnej grupy CKB Top Team.

Swoją wiedzę pogłębia biorąc udział w szkoleniach związanych z kettlebells, treningiem siłowym, metodami programowania siłowego oraz mobility.

Trening z odważnikami kulowymi to dla niej sposób na sprawne i silne ciało, wytrzymałość oraz doskonały sposób na walkę z własnymi słabościami.

Z powrotem

Marcin Sikora

Marcin Sikora – ur. 5 października 1991 r., instruktor akrobatyki sportowej, obecnie kończący AWF w Warszawie z uprawnieniami trenerskimi II klasy.

Próbował różnych sportów, ale prawdziwa pasja pojawiła się w 2006 r. przy pierwszym zetknięciu z parkour – sztuce przemieszczania się, którą uprawia do dziś. W 2010 r. rozpoczął studia na AWF, gdzie rozwijał swoje zainteresowania i umiejętności również w akrobatyce sportowej. Od 2011 r. prowadzi regularne zajęcia sportowe oparte o parkour i akrobatykę, z dziećmi i dorosłymi. Współzałożyciel i jeden z trenerów stowarzyszenia Parkour United.

W roku 2013 ukończył studia licencjackie ze specjalizacją instruktorską z akrobatyki sportowej oraz uczestniczył w międzynarodowym kursie A.D.A.P.T. zyskując uprawnienia do nauczania sztuki przemieszczania się. Od tego samego roku pracuje też jako kaskader filmowy, dalej spełniając swoją pasję.

Zajęcia z akrobatyki skupiają się na wszechstronnym rozwoju fizycznym, ułatwiającym postępy również w innych dyscyplinach, w tym przede wszystkim w Hung Gar Kung Fu. Treningi obejmować będą naukę szeregu podstawowych ćwiczeń akrobatycznych oraz różnych ich form. Pozwolą one na kształtowanie koordynacji ruchowej i równowagi. Nacisk kładziony będzie na prawidłowe wykonywanie technik i dbałość o szczegóły. Wiąże się to z odpowiednim przygotowaniem fizycznym, za czym idą ćwiczenia siłowe (z ciężarem własnego ciała), gibkościowe oraz ćwiczenia wzmacniające sylwetki specyficzne dla sportów gimnastycznych. Dzięki swojej wszechstronności, kompleksowe treningi akrobatyki często stanowią uzupełnienie do różnych form aktywności fizycznej.

Uczestnictwo w zajęciach nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu. Do nauki podstawowych ruchów często wystarcza kilka materacy i asekuracja trenera, bądź osoby współćwiczącej. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób mogą sami się doskonalić i jakie ćwiczenia będą mogli wykonywać samodzielnie, często bez potrzeby wykorzystywania przyborów lub przyrządów. Daje to możliwość opanowania niektórych elementów samemu i trenowania w praktycznie dowolnym miejscu.

Z powrotem

Anna Prygiel

Anna Prygiel - Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie ze specjalizacją z akrobatyki. Tancerka i gimnastyczka od najmłodszych lat życia rozwijająca swoje umiejętności do dnia dzisiejszego w Polsce jak i za granicą u nauczycieli z całego świata. Zaczęła od tańców standardowych, następnie próbując swych sił przez kilka lat w modern jazzie trafiła na street dance. Obecnie zafascynowana afrykańskimi formami tańca m.in. Kuduro i afro-house. Finalistka wielu zawodów gimnastycznych i tanecznych w Polsce i Europie. Uczestniczka pokazów tanecznych oraz współtwórca choreografii projektu ‘KOSMOS’ wystawionej w Resursie Obywatelskiej w 2014 roku. 

Instruktorka metody Animal Flow, która skradła jej serce od pierwszych zajęć łącząc wszystko to co jej bliskie. 

Bez reszty zakochana w jodze, która jak uważa pozwala jej zachować homeostazę między ciałem a duszą. Instruktorka Fitness, Pilates, Zumba Fitness, TMT.

Twierdzi, że warto pokonywać swoje granice i bariery hartując tym ducha i ciało.

Z powrotem