Obóz biegowo - ruchowy

10 sierpnia 2022

Obóz biegowo - ruchowy, 10-14.08.2022

Niewiele jest dyscyplin sportowych, w których tak niewiele ruchów powtarza się tak wiele razy. Ponad dwa kroki na sekundę dają nam tysiąc powtórzeń w ciągu kilku minut. Te powtórzenia przy nieprawidłowej technice prowadzą do zniechęcenia z powodu braku postępów, do kontuzji, a czasem nawet do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Spotykamy się z opiniami, że bieganie jest ciężkie, że niszczą się stawy. Czy aby na pewno tak jest? 
Czy pomyślałeś, że biegając prawidłowo, spędzasz więcej czasu, unosząc się w powietrzu, niż mając kontakt z podłożem? Że wychodząc na godzinny trening, szybujesz przez pół godziny, przelatując kilka kilometrów, i to wyłącznie dzięki sile swoich mięśni. Piękne, prawda? Latanie utożsamiamy z lekkością, wolnością, dokładnie tak samo odczuwam bieganie. I wierzę, że inni również mogą tak odbierać tę aktywność.
Dlatego właśnie organizujemy ten obóz. Nauczymy Was prawidłowej postawy i ruchu. Zrozumiecie i przećwiczycie poszczególne etapy biegu osobno, by ostatecznie je połączyć w skoordynowaną rytmiczną całość. By zastosować i utrwalić zdobyte umiejętności, będziemy biegać w różnych warunkach, porach dnia, i na różne, czasem zaskakujące sposoby. Nie będziemy skupiać się na ilości i tempie przebiegniętych kilometrów. Celem obozu jest prawidłowy ruch i jego zastosowanie do samodzielnej realizacji jednostek treningowych.  
Treningi biegowe zostaną wzmocnione przez dodatkowe treningu z kręgu kultury „movement”. Poruszymy ciało we wszystkich, czasem zaskakujących kierunkach. Nauczymy Cię jak w codziennym życiu przygotować się do obciążeń wynikających z treningów, jak zmniejszać ryzyko kontuzji i jak bawić się ruchem. Mało kto lubi się rozciągać, ale trening mobilności bazujący na metodologii Fighting Monkey i Animal Flow to już zupełnie inna bajka. Poprzez zabawę, radość pomożemy Ci wzmocnić i uelastycznić ciało. Wypracować odporność na urazy. Poprawić jakość codziennego funkcjonowania. 
Jeżeli planujesz zacząć biegać, jesteś początkującym biegaczem, biegasz rekreacyjnie, chcesz uniknąć kontuzji lub poprawić swoje wyniki dzięki odpowiedniej technice, ten obóz jest dla Ciebie. 
Kadra trenerska:
Trener biegowy - Marcin Szczukiewicz
Regularnie biegam od 2004. Mój ulubiony dystans – maraton. Pierwszy ukończyłem w 2005 roku. Przebiegłem ich kilkanaście wliczając Koronę Maratonów Polskich. Poza tym ukończyłem niezliczoną liczbę półmaratonów i innych biegów. Życiówki, 5km Bieg Firmowy Wrocław, maj 2014 (1 miejsce drużynowo) - 17:24. Drużynowe zwycięstwo powtórzone w Biegu Firmowym w latach 2015 i 2016. Półmaraton Królewski Kraków, październik 2015 - 1:23:43. Orlen Maraton Warszawa, kwiecień 2017 - 2:57:34. Ultramaraton GWiNT UltraCross 110km, maj 2017 (1 miejsce open) - 12:01:41.
Trener ruchowy - Mirosław Baściuk
Całe życie jestem związany ze sportem, od ponad 20 lat ze sztukami walki, a od ponad 5 lat wsiąknąłem w kulturę i społeczność "movement". W 2014 roku otrzymałem tytuł mistrzowski stylu Hung Gar Kung Fu, w 2017 tytuł Master Instruktora Animal Flow, a w 2019 wszedłem do kadry trenerskiej Fighting Monkey. W 2014 roku założyłem Akademię Sportów Tygrys i Żuraw, w której prowadzone są zajęcia sztuk walki, treningu siłowego kettelbells oraz Animal Flow. Obecnie jestem również w trakcie szkolenia na Terapeutę metody Bowena. Uczestniczyłem w niezliczonej ilości kursów i szkoleń, w tym mi.in. z Mike Fitch (założycielem Animal Flow), Jozef Frucek i Linda Kapetanea - założycielami Fighting Monkey oraz Ido Portal. Dwa razy w roku organizuje obozy ruchowe, w których uczestniczy ponad 30 osób z Polski i ze świata. 
 
----------
Termin obozu: 10.08.-14.08.2022
Miejsce: Ośrodek Kołatka, https://komplekskolatka.pl
----------
 
Warunkiem rezerwacji miejsca jest płatność BEZZWROTNEGO zadatku w wysokości 400 zł. Uwaga! Tylko 25 miejsc!
 
Cena: 1150 zł (rezerwacja i płatność do 15.06.), 1250 zł (płatność po 15.06).
 
Płatność przelewem na konto:
Ekomotion Szkolenia Izabela Krok-Baściuk
90 1140 2004 0000 3002 7814 8571
Tytuł: Imię i nazwisko, Summer Camp 2022
 
----------
Cena zawiera: 
- zakwaterowanie w domkach całorocznych (w domkach 1 łazienka)
- 3 posiłki dziennie (w tym możliwość zamówienia opcji wegetariańskiej i wegańskiej)
- ubezpieczenie
- opiekę instruktorów i treningi
 
Jak zarezerwować miejsce?
Wyślij zgłoszenie na adres: akademia@tygrysizuraw.pl, w tytule maila napisz: Obóz biegowo-ruchowy 2022
 
W treści podaj:
Imię i nazwisko:
Miejsce zamieszkania/siedziby:
Rok urodzenia:
Poziom w Animal Flow: (początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany)
Telefon kontaktowy:
Mail do kontaktu:
Czy wystawić fakturę? (Tak/Nie)
Dane do faktury:
Uwagi/informacje dodatkowe:
 

Z powrotem