Walka sportowa - nabór do grup Sanda! Nie tylko dla profi!

19 września 2017

Nabór do grup wolnej walki SANDA.

Grupy początkujące i średniozaawansowane. Nie trzeba być profesjonalistą, aby nauczyć się walczyć. Trening SANDA jest dla każdego. Przyjdź, spróbuj i zakochaj się w treningu wolnej walki!


W Akademii ćwiczymy Sanda w wersji amatorskiej, skierowaną głównie na trening ogólnorozwojowy oraz naukę prawidłowych technik. Ze względu na to, że jest to sztuka walki znacznie mniej brutalna niż np. tajski boks, chętnie trenują ją kobiety i młodzież.

Terminy treningów:
1) grupa początkująca: wtorek godzina 18:00 - 19:00, czwartek 19:00 - 20:30 (start grupy od 19.09!!!)
2) grupa średniozaawansowana: wtorek 19:00 - 20:30, czwartek 19:00 - 20:30.

Pierwszy trening grupy początkującej 19 września o godzinie 18:00. Grupa średniozaawanasowana kontynuje treningi w cyklu ciągłym. Możesz dołaczyć w każdej chwili (po weryfikacji ze strony trenera). 

Instruktor: Konrad Bieńkowski (opis instruktora tutaj: http://tygrysizuraw.pl/indywidualne/)

Cennik: 
Wpisowe: 30 zł
Karnet - treningi 2 razy w tygodniu: 140 zł/m-c

W celu rezerwacji miejsca proszę o wpłatę wpisowego (30 zł) na konto EkoMotion nr 29 1140 2004 0000 3102 7696 4862, a następnie wysłanie maila na adres: akademia@tygrysizuraw.pl. W tytule maila napisz: SANDA grupa (początkująca lub średniozaawansowana), a w treści swoje imię i nazwisko.

SANDA wywodzi się z chińskiej tradycji walk na drewnianych platformach Leitai. Platformy o wymiarach kwadratu 8m x 8m były wznoszone na wysokość od 60 cm do kilku metrów zależnie od prowincji i mistrzów, którzy je wznosili. Dookoła platformy wbijano bambusowe paliki, miecze lub włócznie ostrzem do góry. Wojownicy Leitai walczyli o dobre imię i uczniów, których mogli pozyskać zwyciężając w danej prowincji.

W latach 80’ XX w. Chińska Federacja Wushu stworzyła sportową odmianę walk tradycyjnych. Ze względu na dużą różnorodność technik ręcznych i nożnych, rzutów, dowolnych sprowadzeń do parteru oraz pełnokontaktowy sposób walki konkurencję tę nazwano Sanda. Termin Sanda używany jest głównie w Chinach i krajach azjatyckich, natomiast na zachodzie stosuje się nazwę Sanshou.

Ze względu na dużą gamą technik walki Sanda są bardzo widowiskowe, dynamiczne i „czytelne” dla przeciętnego kibica. Dozwolone są praktycznie wszystkie rodzaje kopnięć i uderzeń. Można stosować kopnięcia na zewnętrzną i wewnętrzną część ud (low-kick), kopnięcia z wyskoku, oraz kopnięcia i uderzenia po obrocie (back-fist). Dowolne sprowadzenie przeciwnika do parteru, rzuty niskie, wysokie, podcięcia, obalenia i wypchnięcia za platformę są bardzo charakterystyczne dla tej formuły walki. Wypchnięcie przeciwnika dwa razy w rundzie kończy ją zwycięstwem zawodnika wypychającego, bez względu na dotychczasowy jej przebieg (w amatorskiej wersji).

Z powrotem