Warsztaty oddechowe - metoda Butejki

11 lutego 2018

Metoda Butejki - TRENING ODDECHOWY, KTÓRY DOTLENIA KOMÓRKI, USPOKAJA UMYSŁ I PRZYWRACA ZDROWIE.

Metoda składa się z szeregu ćwiczeń oraz kontroli oddechu, które pozwalają zrozumieć w czasie rzeczywistym, różnicę pomiędzy oddechem normalnym, instynktownym którego używamy na co dzień (prawie zawsze hiperwentylując ), a tym poprawnym oddechem, zgodnym z zasadami fizjologii i dostosowanym do warunków naszego zdrowia.
Zmiana oddechu z nieprawidłowego i powszechnego który jest bezpośrednią przyczyną wielu chorób układu oddechowego, takich jak m.in. astma, na oddech który poprzez kontrolę i zmniejszenie wentylacji, pozwala zauważyć znaczące zmiany w dotlenieniu tkanek i zwiększeniu naszej żywotności, już po kilku godzinach od zastosowania ćwiczeń Butejki.
Metoda Buteyko może i powinna być stosowana o każdej porze dnia, w trakcie naszych normalnych, codziennych czynności, gdy siedzimy, idziemy bądź wykonujemy aktywność fizyczną. Dla każdego działania znajdziemy najbardziej prawidłowy i skuteczny sposób, aby zastosować ją w praktyce.
Zazwyczaj już od pierwszych godzin po zastosowaniu ćwiczeń zaczniesz odczuwać i zauważać korzyści jakie przynosi prawidłowy, anatomiczny oddech.

1. CZĘŚĆ – teoria 
- Mechanizm oddechowy
- Prawidłowe wzorce oddechowe
- Problemy wynikające z błędnych nawyków
- Kwasowość i zasadowość pH krwi
- Fizjologiczne podstawy metody redukcji oddechowej
- Postępowanie w przypadku astmy, bezdechu sennego, nieżyt nosa, stres, chrapanie

2. CZĘŚĆ – praktyka
– wyznaczanie pauzy kontrolnej
– zapoznanie się z fundamentalnymi ćwiczeniami
– nauka ćwiczeń oddechowych
– praktyka ćwiczeń w parach

Odzyskaj: zdrowie, energię, koncentrację, rozluźnienie, dobry sen, uważność, spokój, łagodny oddech,radość z uprawiania sportu

Uwolnij się od: astmy, kataru, alergii, migren, bezdechu sennego, nadciśnienia, chrapania, stresu

Koszt: jedynie 250 zł!!!
Czas: 10:00-12:00, przerwa, 14:00 - 16:30
Lokalizacja: Akademia Kung Fu Tygrys i Żuraw, ul. Długa 44/50, 00-241 Warszawa
Prowadzący: Maciej Szyszka

Jak zarezerwować miejsce:
1) wyślij maila na adres: akademia@tygrysizuraw.pl, 
podaj: 
a) imię i nazwisko
b) telefon kontaktowy
c) informację, czy potrzebujesz fakturę (+dane do faktury)
2) wpłać kwotę za warsztaty na konto: EkoMotion, 29 1140 2004 0000 3102 7696 4862 (tytuł warsztaty oddechowe)

Maciej Szyszka - Od najmłodszych lat związany ze sportem. Od początku poszukiwał możliwości holistycznego treningu i rozwoju fizycznego na długie lata. Równolegle z rozpoczęciem studiów na kierunku fizjoterapii związał się ze sztukami walki i ta przygoda trwa do dnia dzisiejszego czyli 14 lat. Zawodowo prowadzi treningi i wyspecjalizował się w masażu szczególnie Work Site. Po 10 latach ciężkich treningów Wing Tsun Kung Fu został przyjęty jako prywatny uczeń chińskiego Mistrza sifu Kong Chi Keunga i mógł rozpocząć naukę pod jego okiem w Hong Kongu. Tam ma możliwość pogłębiania swojej wiedzy oraz trenowania z najlepszymi na świecie w tej dyscyplinie. Szukając dalszych dróg rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności rozpoczął treningi w zakresie kalisteniki i Brazylijskiego Jiu Jitsu. Ceni sobie holistyczne podejście do treningu dlatego szkoli się wielokierunkowo, by z każdej dyscypliny czerpać to co najcenniejsze. Jestem dyplomowanym instruktorem samoobrony, ukończył kurs trenera personalnego i szkolił się z zakresu dietetyki. Obecnie pogłębiam swoją wiedzę z zakresu technik oddechowych u Wima Hofa (Ice Man), Patricka McKeowna metoda Bouteyko oraz z ogólnie pojętej motoryki na warsztatach z Ido Portalem. Definiuje go sprawność fizyczna i chęć ciągłego rozwoju. Wykorzystuje zdobytą wiedzę w zakresie fizjoterapii i na szkoleniach, aby jak najlepiej poprawiać wyniki sportowe swoich klientów.

Z powrotem