Wprowadzenie do Animal Flow - cz.1. i 2. - Kraków

3 marca 2018

Warsztaty "Wprowadzenie do Animal Flow - cz.1 i 2"
Uwaga! Po raz pierwszy Kombo - część 1 i 2 jednego dnia!
 

Kraków

----------------------------------------------------------------

Kiedy?:
---------
Warsztaty odbędą się w dniu 3 marca 2018 roku w godzinach:
- 10:00 - 13:00 - część 1
- 15:00 - 18:00 - część 2
Można uczestniczyć w jednej części lub w obu. Uwaga! W części 2 mogą uczestniczyć osoby, które już wcześniej uczestniczyły w części 1 (na poprzednich lub na tych warsztatach)

Gdzie:
-------------
Centrum Sportu i Szkoła Sztuk Walki IRBIS
ul. Józefa Chełmońskiego 255
31-348 Kraków

Koszt warsztatów: 
------------------
- przy udziale w jednej, wybranej części: 150 zł (140 zł dla klubowiczów Centrum Sportu i Sztuk Walki IRBIS). Przy rezerwacji i wpłacie do dnia 12 lutego: 10 zł rabatu!!! (odpowiednio 140 i 130).
- przy udziale w obu częściach: 250 zł (230 zł dla klubowiczów Centrum Kettlebell Kraków). Przy rezerwacji i wpłacie do dnia 12 lutego: 20 zł rabatu!!! (odpowiednio 230 i 210).

Płatność przelewem na konto bankowe: EkoMotion Sp.J., mBank 29 1140 2004 0000 3102 7696 4862 lub bezpośrednio w Centrum Kettlebell Kraków.

Prosimy o przemyślane decyzje. W przypadku rezygnacji ze szkolenia - nie mamy możliwości zwrotu wpłaconej kwoty.

Zgłoszenie:
--------------
Ze względu na komfort nauczania i prowadzenia szkolenia - ilość miejsc OGRANICZONA! 

Jak się zgłosić? Proszę o przesłanie informacji zgłoszeniowych wraz z potwierdzeniem wpłaty na adres mailowy: akademia@tygrysizuraw.pl. 

W formularzu zgłoszeniowym proszę umieścić poniższe informacje:
Imię i nazwisko:
Na którą część warsztatów: np. część 1, część 2, część 1 i 2
Rok urodzenia:
Telefon kontaktowy:
Mail do kontaktu:
Czy wystawić fakturę? (Tak/Nie)
Dane do faktury:
Czy jesteś członkiem Centrum Sportu i Sztuk Walki IRBIS?: (Tak/Nie)
Uwagi/informacje dodatkowe:


Czym jest Animal Flow?
---------------------------------
Animal Flow to innowacyjny system ćwiczeń, oparty o ćwiczenia kalisteniczne naśladujące sposoby poruszania się zwierząt. Zawiera w sobie elementy akrobatyki, Capoeiry i jogi, łącząc wszystko w płynny, taneczno-gimnastyczny ruch, tzw. flow. Został stworzony przez Mike'a Fitcha. Jak to wygląda możecie zobaczyć na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=cLYZ-3beDeI
Trening składa się z sześciu głównych komponentów – mobilizacji nadgarstków, aktywacji pozycji zwierzęcych, specyficznych form rozciągania, poruszania się, przejść pomiędzy pozycjami oraz tzw. „flow”, czyli ciągów ruchów, które mogą być wcześniej opracowane lub freestyle. 

Dzięki treningowi wzmocnisz i zwiększysz elastyczność ciała oraz poszerzysz zakres ruchu, a także wyrzeźbisz sylwetkę w ciekawy i zdrowy dla ciała sposób.

Ważnym elementem treningu jest praca z kręgosłupem - wzmocnienie, kośćca i mięśni stabilizujących sylwetkę. Elementy treningu zawierające spirale, rotacje, wygięcia do przodu i do tyłu mające charakter rehabilitacyjny dla kręgosłupa.

Ostatnio mamy więcej zapytań o regularne zajęcia w różnych miastach w Polsce. Nie zawsze możemy je wskazać, ponieważ Animal Flow dopiero rozpoczęło dynamiczny rozwój w naszym kraju. Część osób z kolei chciałaby poznać zasady ruchu i rozpocząć samodzielny trening. Jeszcze inni chcieliby dołączyć do istniejących grup, ale brakuje im podstaw. Część osób zastanawia się, czy zapisać się na kurs instruktorski, ale nie do końca są pewni, czy to dla nich.
Z myślą o tych właśnie potrzebach powstały warsztaty: "Wprowadzenie do Animal Flow - początkujący". W tej chwili mamy już opracowane 3 części tych warsztatów, które pozwalają na samodzielną praktykę i dalszy rozwój w Animal Flow. 

O warsztatach
----------------
Warsztaty będą obejmowały wybrane elementy instruktorskiego poziomu 1 Animal Flow, włączając w to Travelling Forms (przemieszczanie się, czyli tzw. ABC ruchów zwierząt), Switches and Transitions (przejścia pomiędzy pozycjami), Wrist Mobility (mobilność nadgarstków), Activations (aktywacje pozycji), Form Specific Stretches (specyficzne dla systemu rozciąganie) i oczywiście Flows (czyli formy poruszania się). 

Plan części 1:
1) deep ape, static beast, loaded beast, static crab,
2) Underswitch from beast and from crab
3) Wave unload, crab reach
4) Front step, front step through
5) Traveling beast, lateral travelling ape
6) Flow
7) Integracja treningów Animal Flow do codziennej rutyny treningowej

Plan części 2:
1) Powtórzenie elementów z części 1
2) Nowe elementy części 2:
- underswitch tap
- scorpion reach
- side kick through
- forward i backward traveling crab
3) Zasady konstruowania flow – praca nad swoim flow

Instruktor prowadzący:
------------------------
Warsztaty będą prowadzone przez Mirosława Baściuka, jedynego w Polsce instruktora Animal Flow Level 2. Od listopada 2016 roku prowadzi regularne grupy treningowe Animal Flow. Organizował i asystował w czasie warsztatów instruktorskich Level 1 w dniach 1-2 kwietnia, 19-20 sierpnia oraz 24-25 listopada 2017 roku w Warszawie. Mirosław Baściuk - posiada czarny pas w stylu Hung Gar Kung Fu, który otrzymał w 2014 roku. Jest głównym instruktorem Kung Fu i Animal Flow w Akademii Sportów Tygrys i Żuraw w Warszawie (www.tygrysizuraw.pl).

Z powrotem