Seminarium Warszawa - Wprowadzenie do Animal Flow - cz.1

7 kwietnia 2018

Wprowadzenie do Animal Flow - początkujący
Część 1
----------------------------------------------------------------

Kiedy?:
---------
Seminarium odbędzie się w dniu 7 kwietnia 2018 roku w godzinach:
- 13:00 - 16:00

Gdzie:
-------------
Akademia Kung Fu Tygrys i Żuraw
ul. Długa 44/50
02-654 Warszawa

Koszt seminarium: 
------------------
- regularna cena: 160 zł (150 zł dla członków Akademii). 
- przy rezerwacji i wpłacie do 4 kwietnia: 10 zł rabatu!!! (odpowiednio 150 i 140).

Płatność przelewem na konto bankowe: EkoMotion, mBank 03 1140 2004 0000 3302 7536 1531 lub bezpośrednio w Akademii.

Prosimy o przemyślane decyzje. W przypadku rezygnacji ze szkolenia - nie mamy możliwości zwrotu wpłaconej kwoty.

Zgłoszenie:
--------------
Ze względu na komfort nauczania i prowadzenia szkolenia - ilość miejsc OGRANICZONA! 

Jak się zgłosić? Proszę o przesłanie informacji zgłoszeniowych wraz z potwierdzeniem wpłaty na adres mailowy: akademia@tygrysizuraw.pl. 

W formularzu zgłoszeniowym proszę umieścić poniższe informacje:
Imię i nazwisko:
Nazwa firmy:
Miejsce zamieszkania/siedziby:
Data/rok urodzenia:
Telefon kontaktowy:
Mail do kontaktu:
Czy wystawić fakturę? (Tak/Nie)
Dane do faktury:
Czy jesteś członkiem Akademii?: (Tak/Nie)
Uwagi/informacje dodatkowe:

Czym jest Animal Flow?
---------------------------------
Animal Flow to innowacyjny system ćwiczeń, oparty o ćwiczenia kalisteniczne naśladujące sposoby poruszania się zwierząt. Zawiera w sobie elementy akrobatyki, Capoeiry i jogi, łącząc wszystko w płynny, taneczno-gimnastyczny ruch, tzw. flow. Został stworzony przez Mike'a Fitcha. Jak to wygląda możecie zobaczyć na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=cLYZ-3beDeI

Trening składa się z sześciu głównych komponentów – mobilizacji nadgarstków, aktywacji pozycji zwierzęcych, specyficznych form rozciągania, poruszania się, przejść pomiędzy pozycjami oraz tzw. „flow”, czyli ciągów ruchów, które mogą być wcześniej opracowane lub freestyle. 

Dzięki treningowi wzmocnisz i zwiększysz elastyczność ciała oraz poszerzysz zakres ruchu, a także wyrzeźbisz sylwetkę w ciekawy i zdrowy dla ciała sposób.

Ważnym elementem treningu jest praca z kręgosłupem - wzmocnienie, kośćca i mięśni stabilizujących sylwetkę. Elementy treningu zawierające spirale, rotacje, wygięcia do przodu i do tyłu mające charakter rehabilitacyjny dla kręgosłupa.

Ostatnio mamy więcej zapytań o regularne zajęcia w różnych miastach w Polsce. Nie zawsze możemy je wskazać, ponieważ Animal Flow dopiero rozpoczęło dynamiczny rozwój w naszym kraju. Część osób z kolei chciałaby poznać zasady ruchu i rozpocząć samodzielny trening. Jeszcze inni chcieliby dołączyć do istniejących grup, ale brakuje im podstaw. Część osób zastanawia się, czy zapisać się na kurs instruktorski, ale nie do końca są pewni, czy to dla nich.
Z myślą o tych właśnie potrzebach powstały warsztaty: "Wprowadzenie do Animal Flow - początkujący". W tej chwili mamy już opracowane 3 części tych warsztatów, które pozwalają na samodzielną praktykę i dalszy rozwój w Animal Flow. 

O seminarium
----------------
Seminarium będzie obejmować wybrane elementy instruktorskiego poziomu 1 Animal Flow, włączając w to Travelling Forms (przemieszczanie się, czyli tzw. ABC ruchów zwierząt), Switches and Transitions (przejścia pomiędzy pozycjami), Wrist Mobility (mobilność nadgarstków), Activations (aktywacje pozycji), Form Specific Stretches (specyficzne dla systemu rozciąganie) i oczywiście Flows (czyli formy poruszania się). 

Dokładny plan:
1) deep ape, static beast, loaded beast, static crab,
2) Underswitch from beast and from crab
3) Wave unload, crab reach
4) Front step, front step through
5) Traveling beast, lateral travelling ape
6) Flow
7) Integracja treningów Animal Flow do codziennej rutyny treningowej


Instruktorzy prowadzący:
------------------------
Seminarium będzie prowadzone przez Monikę Polak i Jakuba Solańskiego. Monika jest jedną z pierwszych w Polsce instruktorek Animal Flow poziomu 1. Od 2017 roku prowadzi regularne grupy w Akademii. Kuba - instruktor Level 1, od 2018 roku prowadzi grupę początkującą. Oboje stale podwyższają swoje umiejętności, trenując w grupie zaawansowanej, asystując w warsztatach i kursach, jak również uczestnicząc w obozach Animal Flow. Więcej o instruktorach tutaj: http://www.tygrysizuraw.pl/indywidualne/

Z powrotem