Wprowadzenie do Animal Flow - początkujący, część 2.

12 sierpnia 2018

Wprowadzenie do Animal Flow - początkujący, część 2.
----------------------------------------------------------------
Po raz drugi zawitamy do zagrody Byków! Z tego co słyszeliśmy - czekaliście na to! To kolejna, druga część "Wprowadzenia do Animal Flow". Zapraszamy do niego osoby, które już uczestniczyły w warsztatach na poziomie 1 lub trenują Animal Flow i mają niezbędne podstawy nauczane w części 1 szkolenia. Osoby bez doświadczenia mogą spróbować dołączyć, ale na pewno będzie to dla nich znacznie trudniejsze niż dla pozostałych osób.

W części drugiej powtórzymy elementy nauczane na poziomie 1 i rozszerzymy je o kolejne ruchy z arsenału Animal Flow. Wprowadzimy m.in. scorpion reach - świetny ruch, w dodatku nie taki łatwy do opanowania (poświęcimy mu trochę czasu!), side kick through - po części pierwszej umiemy już kopać do przodu, teraz czas na kopnięcie na boku, underswitch tap - zmiana kierunku i tempa (wymagający ruch!), travelling crab - z nim będą kłopoty :). 

Kiedy?:
---------
Warsztaty odbędą się w dniu 12 sierpnia 2018 roku w godzinach: 11:30 - 14:30

Gdzie:
-------------
Strefa Byków
ul. Składowa 2
41-902 Bytom

Koszt warsztatów: 
------------------
- dla rezerwacji i wpłat do 31 lipca: 155 zł (140 zł klubowicze Strefy Byków)
- dla rezerwacji i wpłat po 31 lipca: 165 zł (150 zł dla klubowiczów Strefy Byków).

Płatność przelewem na konto bankowe: EkoMotion, mBank 03 1140 2004 0000 3302 7536 1531.

Prosimy o przemyślane decyzje. W przypadku rezygnacji ze szkolenia - nie mamy możliwości zwrotu wpłaconej kwoty.

Zgłoszenie:
--------------
Ze względu na komfort nauczania i prowadzenia szkolenia - ilość miejsc OGRANICZONA! 

Jak się zgłosić? Proszę o przesłanie informacji zgłoszeniowych wraz z potwierdzeniem wpłaty na adres mailowy: akademia@tygrysizuraw.pl. 

W formularzu zgłoszeniowym proszę umieścić poniższe informacje:
Imię i nazwisko:
Telefon kontaktowy:
Mail do kontaktu:
Czy wystawić fakturę? (Tak/Nie)
Dane do faktury:
Czy jesteś członkiem Strefy Byków?: (Tak/Nie)
Uwagi/informacje dodatkowe:


Czym jest Animal Flow?
---------------------------------
Animal Flow to innowacyjny system ćwiczeń, oparty o ćwiczenia kalisteniczne naśladujące sposoby poruszania się zwierząt. Zawiera w sobie elementy akrobatyki, Capoeiry i jogi, łącząc wszystko w płynny, taneczno-gimnastyczny ruch, tzw. flow. Został stworzony przez Mike'a Fitcha. Jak to wygląda możecie zobaczyć na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=cLYZ-3beDeI
Trening składa się z sześciu głównych komponentów – mobilizacji nadgarstków, aktywacji pozycji zwierzęcych, specyficznych form rozciągania, poruszania się, przejść pomiędzy pozycjami oraz tzw. „flow”, czyli ciągów ruchów, które mogą być wcześniej opracowane lub freestyle. 

Dzięki treningowi wzmocnisz i zwiększysz elastyczność ciała oraz poszerzysz zakres ruchu, a także wyrzeźbisz sylwetkę w ciekawy i zdrowy dla ciała sposób.

Ważnym elementem treningu jest praca z kręgosłupem - wzmocnienie, kośćca i mięśni stabilizujących sylwetkę. Elementy treningu zawierające spirale, rotacje, wygięcia do przodu i do tyłu mające charakter rehabilitacyjny dla kręgosłupa.

Ostatnio mamy więcej zapytań o regularne zajęcia w różnych miastach w Polsce. Nie zawsze możemy je wskazać, ponieważ Animal Flow dopiero rozpoczęło dynamiczny rozwój w naszym kraju. Część osób z kolei chciałaby poznać zasady ruchu i rozpocząć samodzielny trening. Jeszcze inni chcieliby dołączyć do istniejących grup, ale brakuje im podstaw. Część osób zastanawia się, czy zapisać się na kurs instruktorski, ale nie do końca są pewni, czy to dla nich.
Z myślą o tych właśnie potrzebach powstały warsztaty: "Wprowadzenie do Animal Flow - początkujący". W tej chwili mamy już opracowane 3 części tych warsztatów, które pozwalają na samodzielną praktykę i dalszy rozwój w Animal Flow. 

O warsztatach
----------------
Warsztaty będą obejmowały wybrane elementy instruktorskiego poziomu 1 Animal Flow, włączając w to Travelling Forms (przemieszczanie się, czyli tzw. ABC ruchów zwierząt), Switches and Transitions (przejścia pomiędzy pozycjami), Wrist Mobility (mobilność nadgarstków), Activations (aktywacje pozycji), Form Specific Stretches (specyficzne dla systemu rozciąganie) i oczywiście Flows (czyli formy poruszania się). 

Plan części 2:
1) Powtórzenie elementów z części 1:
- deep ape, static beast, loaded beast, static crab,
- Underswitch from beast and from crab
- Wave unload, crab reach
- Front step, front step through
- Traveling beast, lateral travelling ape
2) Nowe elementy części 2:
- underswitch tap
- scorpion reach
- side kick through
- forward i backward traveling crab
3) Zasady konstruowania flow – praca nad swoim flow


Instruktor prowadzący:
------------------------
Warsztaty będą prowadzone przez Mirosława Baściuka, pierwszego w Polsce instruktora Animal Flow Level 2. Od listopada 2016 roku prowadzi regularne grupy treningowe Animal Flow. Organizował i asystował w czasie warsztatów instruktorskich Level 1 w dniach 1-2 kwietnia, 19-20 sierpnia, 24-25 listopada 2017 roku oraz 14-15 kwietnia 2018 roku w Warszawie. Organizował i asystował w kursie instruktorskim Level 2 w dniu 13 kwietnia 2018 roku w Warszawie. Mirosław Baściuk - posiada czarny pas w stylu Hung Gar Kung Fu, który otrzymał w 2014 roku. Jest głównym instruktorem Kung Fu i Animal Flow w Akademii Sportów Tygrys i Żuraw w Warszawie (www.tygrysizuraw.pl).

Z powrotem