Akrobatyka dla początkujących

25 października 2016

Akrobatyka dla początkujących

Akrobatyka czyli królowa treningu z ciężarem własnego ciała. Na treningu wzmocnisz ciało i poprawisz koordynację. Nauczysz się robić przewroty, przerzuty, stanie na rękach, fiflaki, itd. Wszystko to krok po kroku, w harmonii ze swoim ciałem. Prowadzimy nabór ciągły do grup. Pierwszy trening bezpłatny i aż 3 mozliwe terminy treningów (sam decydujesz, czy chcesz chodzić raz, daw, czy trzy razy w tygodniu):

- poniedziałek, środa o 21:00

- piątek o 19:30 (od listopada czwartek o 19:30).

 

Więcej informacji:

AKROBATYKA to jedna z najciekawszych gałęzi gimnastyki, czyli królowej sportów ogólnorozwojowych. Widowiskowe ewolucje gimnastyczne, takie jak stanie na rękach, przewroty, przerzuty, salta i inne, wykonywane są bez udziału dodatkowych przyrządów. Nowoczesny taniec oraz niektóre sporty walki czerpią z akrobatyki ogromną inspirację i bez tych umiejętności ciężko dziś wspiąć się na najwyższy poziom mistrzostwa. 
W programie akrobatyki dla początkujących m.in:
– przygotowanie motoryczne (m.in. stanie na rękach, szpiczaga, poziomki, rozkroczki, przerzut bokiem),
– ogólne wzmocnienie ciała poprzez sylwetki gimnastyczne,
– rozciąganie i praca nad gibkością (skłony, mostki, elementy gibkościowe)
- w dalszym etapie również takie elementy jak: przerzut do przodu, fiflak

Instruktor Marcin Sikora:
Instruktor akrobatyki sportowej z uprawnieniami trenerskimi II klasy.

Próbował różnych sportów, ale prawdziwa pasja pojawiła się w 2006 r. przy pierwszym zetknięciu z parkour – sztuce przemieszczania się, którą uprawia do dziś. W 2010 r. rozpoczął studia na AWF, gdzie rozwijał swoje zainteresowania i umiejętności również w akrobatyce sportowej. Od 2011 r. prowadzi regularne zajęcia sportowe oparte o parkour i akrobatykę, z dziećmi i dorosłymi. Współzałożyciel i jeden z trenerów stowarzyszenia Parkour United.

W roku 2013 ukończył studia licencjackie ze specjalizacją instruktorską z akrobatyki sportowej oraz uczestniczył w międzynarodowym kursie A.D.A.P.T. zyskując uprawnienia do nauczania sztuki przemieszczania się. Od tego samego roku pracuje też jako kaskader filmowy, dalej spełniając swoją pasję.

 

Z powrotem