Marta Mikita ***

wyniki uzyskane podczas testów do TT:

waga ciała: 58kg
SSST – 201 powt./16kg/10min.
Military Press – 21kg
TGU – 26kg

„Ogromnie się cieszę, że dołączyłam do zacnego grona Top Team.
Kiedy zaczynałam ćwiczyć z kettlami, w sumie nie tak dawno temu, to nawet mi się nie śniło, że dokonam czegoś spektakularnego. Nie miałam wcześniejszych doświadczeń z ciężarami ani właściwie z żadną regularną aktywnością fizyczną. Jeszcze rok temu tgu z 16kg wydawało mi się wielkim wyczynem.

Te gwiazdki to nie tylko wynik dobrze zaliczonych ćwiczeń – to efekt wielu cennych nauk wyniesionych podczas treningów. Gdy tuż przed nowym rokiem zrobiłam Snatch Test myślałam, że zrobienie SSST graniczy z niemożliwością. A tu po 3 miesiącach okazuje się, że jeśli się przestrzega planu i słucha trenera to niemożliwe przychodzi szybciej niż się można spodziewać. Ale trzeba też zaakceptować, że czasami progres nie jest stały i równomierny.. Nie była to łatwa nauka, ale jedna z ważniejszych. Kettle dodają pewności siebie, skoro zrobiłam te 201 snatchy to i z innymi rzeczami sobie poradzę!

Dzięki Emil Stanisławski odkryłam swoje mocne (ale też i te słabsze, nad którymi trzeba pracować) strony, zmusił mnie do wyjścia ze strefy komfortu (jak chociażby w rzeczonym TGU), pokazał, że jestem zdolna do czegoś więcej niż mi się wydawało. Dziękuję też Paulina Holtz, u której zaczynałam trening grupowy.
Cała wspaniała Akademia Kettlebells Warszawa okazała się niesamowitym wsparciem, bo to nie tylko miejsce, gdzie się trenuje, ale ludzie, na których można polegać także poza salą.

Cieszę się też, że swoimi gwiazdkami wpiszę się w pozytywny trend pokazywania, że dieta roślinna wspaniale współgra z dużym wysiłkiem i daje dobre rezultaty!”