Animal Flow

Animal Flow to innowacyjny system ćwiczeń, oparty o ćwiczenia kalisteniczne naśladujące sposoby poruszania się zwierząt. Zawiera w sobie elementy akrobatyki, Capoeiry i jogi, łącząc wszystko w płynny, taneczno-gimnastyczny ruch, tzw. flow. Został stworzony przez Mike'a Fitcha. 

Dzięki treningowi wzmocnisz i zwiększysz elastyczność ciała oraz poszerzysz zakres ruchu, a także wyrzeźbisz sylwetkę w ciekawy i zdrowy dla ciała sposób.

Ważnym elementem treningu jest praca z kręgosłupem - wzmocnienie, kośćca i mięśni stabilizujących sylwetkę. Elementy treningu zawierające spirale, rotacje, wygięcia do przodu i do tyłu mające charakter rehabilitacyjny dla kręgosłupa.

Treningi Animal Flow opierają się na sześciu głównych komponentach:

  • mobilizacja nadgarstków
  • aktywacja pozycji
  • specyficzne dla systemu rozciąganie
  • przemieszczanie się w pozycjach
  • przejścia i zmiany
  • flow (płynny ruch) - sekwencje ruchów połączone w całość.

Treningi są bardzo różnorodne, dzięki zmianie tempa, rodzajów ćwiczeń i połączeniami poszczególnych ćwiczeń w ramach flow. Pozytywne efekty odczują zarówno amatorzy, jak i osoby bardziej zaawansowane w pracy z ciałem. 

Mirosław Baściuk

Mirosław Baściuk – Mistrz Stylu Hung Gar Kuen, Si Fu. Urodzony 30.05.1976 roku. Od kilkunastu lat związany ze sztukami walki. W 2005 roku rozpoczął treningi w Akademii Tradycyjnego Hung Gar Kung Fu Marcin Jóźwiak. Od tego momentu rozpoczęła się jego fascynacja tradycyjnym Kung Fu w systemie Hung Gar Kuen. W 2010 roku otrzymał brązową szarfę i stopień Si Hing (asystent) w szkole Si fu Marcina Jóźwiaka, a w 2012 roku stopień instruktora samoobrony w Polskiej Akademii Sportu. W 2014 otrzymał stopień mistrzowski (Si Fu) nadany przez Mistrza stylu Marcina Jóźwiaka. W tym samym roku postanowił założyć własną szkołę pod nazwą Akademia Kung Fu Tygrys i Żuraw, w której kontynuuje tradycje systemu Hung Gar Kuen. Chciałby, aby Akademia przy ul. Długiej 44/50 stała się ważnym ośrodkiem rozwoju Kung Fu w Polsce i skupiała entuzjastów chińskich sztuk walki.

Zafascynowany rozwjem fizycznym człowieka stawia na ciągły rozwój swoich umiejętności. W 2015 roku ukończył kurs instruktora Sanda (wolnej walki) organizowany przez Międzynarodową Federację Wu Shu (IWUF), w 2016 roku zdobył tytuł instruktorski w systemie Flexible Steel Level 2 oraz został asystentem w Centrum Kettlebells Polska. W 2017 jako pierwsza osoba w Polsce uzyskał stopień instruktora Animal Flow. Od 2014 roku prowadzi treningi Hung Gar Kung Fu, a od 2016 Animal Flow. W grudniu 2018 roku uzyskał tytuł Master Instructora Animal Flow i dołączył do elitarnej grupy 16 osób na świecie posiadających ten tytuł.

Stopnie instruktorskie:

- mistrz stylu Hung Gar Kung Fu (czarny pas)

- master instruktor Animal Flow

- instruktor Flexible Steel - Level 2

- instruktor Indian Clubs

Jego hobby, to oprócz Kung Fu, jazda na longboardzie, podróże oraz turystyka górska (zdobyte m.in. Aconcagua i Mont Blanc). Od ponad 20 lat jest na diecie wegetariańskiej.

 

Certyfikat Akademii Tradycyjnego Kung Fu

Z powrotem

Monika Polak

Monika Polak- Instruktor Animal Flow Level 2

Od samego początku związana z Akademią Kung Fu Tygrys i Żuraw, od 5 lat trenuje kung Fu pod okiem Mistrza Stylu Hung Gar Mirosława Baściuka, założyciela Akademii. W 2019 roku zdobyła stopień niebieskiej szarfy.

Zafascynowana treningiem z masą wlanego ciała rozpoczęła w 2016 roku treningi Animal Flow, a w 2017 roku po ukończeniu szkolenia instruktorskiego z Master instructorem Richard Scrivener, z celującym wynikiem (94%) zdała egzamin końcowy. Stale dba o swój rozwój biorąc udział w licznych warsztatach poświęconych treningowi siłowemu i mobility. W kwietniu 2018 roku ukończyła kurs Animal Flow Level 2, a w grudniu 2018 Advanced Flow Design z twórcą Animal Flow - Mike Fitch. W 2019 roku zdoblyła stopień instruktora Animal Flow Level 2.

Pasjonatka sportowego stylu życia, jazdy na snowboardzie i chodzenia po górach. Od 5 lat na diecie wegetariańskiej.

Z powrotem

Arkadiusz Pawski

Arkadiusz Pawski

Certyfikowany Instruktor Animal Flow Level 1. W listopadzie 2019 ukończył kurs Animal Flow level 2 pod okiem Master Instruktora Richard Scrivener i jest w trakcie certyfikacji Level 2. Od prawie 3 lat na codzień trenuje Animal Flow z najlepszymi instruktorami w Polsce w Akademi Kung Fu Tygrys i Żuraw w Warszawie. Były piłkarz, wychowanek Bydgoskiego Zawiszy. Miłośnik zdrowych nawyków żywieniowych, wegetarianin.

Z powrotem

Stasiek Sarnecki

Stasiek Sarnecki - Instruktor Animal Flow Level 2 oraz Flexibility Coach. W trakcie certyfikacji na Animal Flow Level 3. Swoją pasję do Animal Flow odkrywał i rozwijał pod okiem instruktorów z Akademii Sportów Tygrys i Żuraw. Wcześniej związany z ruchem poprzez taniec współczesny, którego uczył się od kadry Polskiego Baletu Narodowego i Śląskiego Teatru Tańca. Entuzjasta ruchu w każdej postaci, zawsze chętny do odkrywania nowych dyscyplin i możliwości własnego ciała. Szczególnie zafascynowany energią w ruchu w relacji do drugiej osoby i do podłogi. Miłośnik gór - w zimie jazdy na snowboardzie, a w lecie turystyki pieszej. Wieloletni wegetarianin.

Z powrotem

Michał Cyruchin

Michał Cyruchin Instruktor Animal Flow Level 1. Z Animal Flow związany od kilku lat, w 2022 poczuł potrzebę przekazywania tego ruchu innym i po ukończeniu szkolenia zdał egzamin instruktorski. W AF ceni uniwersalność, pracę w grupie bez rywalizacji, budowanie świadomości swojego ruchu, ale też fantastyczną społeczność i dobrą zabawę treningiem. Jest przykładem na to, że Animal Flow jest ruchem dla każdego, również dla osób, które nie miały wcześniej wiele wspólnego ze sportem. Rekreacyjnie ćwiczy kettlebells hardstyle i okazyjnie praktykuje ashtanga jogę, zajmuje się architekturą i składem tekstu. Nie je mięsa, ale lubi sernik i czekoladę.

Z powrotem

Kontakt

Sale Akademii znajdują się w samym centrum Warszawy, około 50m od stacji metra Ratusz Arsenał, w budynku Instytutu Tele- i Radiotechnicznego, przy ul. Długiej 44/50. Sala 106 dla treningów Kung Fu i Sanda, a sala 107 dla treningów Kettlebells.

Na treningi proszę przynieść strój na zmianę (koszulka, dres, itp.), wodę do picia, klapki do przemieszczania się po sali (na macie chodzimy wyłącznie boso!), ręcznik i żel pod prysznic (jest możliwość skorzystania z prysznica po treningu).

akademia@tygrysizuraw.pl

786 976 030

Ul. Długa 44/50, 00-241 Warszawa
I piętro
, lok. 106, 107