Animal Flow

Animal Flow to innowacyjny system ćwiczeń, oparty o ćwiczenia kalisteniczne naśladujące sposoby poruszania się zwierząt. Zawiera w sobie elementy akrobatyki, Capoeiry i jogi, łącząc wszystko w płynny, taneczno-gimnastyczny ruch, tzw. flow. Został stworzony przez Mike'a Fitcha. 

Dzięki treningowi wzmocnisz i zwiększysz elastyczność ciała oraz poszerzysz zakres ruchu, a także wyrzeźbisz sylwetkę w ciekawy i zdrowy dla ciała sposób.

Ważnym elementem treningu jest praca z kręgosłupem - wzmocnienie, kośćca i mięśni stabilizujących sylwetkę. Elementy treningu zawierające spirale, rotacje, wygięcia do przodu i do tyłu mające charakter rehabilitacyjny dla kręgosłupa.

Treningi Animal Flow opierają się na sześciu głównych komponentach:

  • mobilizacja nadgarstków
  • aktywacja pozycji
  • specyficzne dla systemu rozciąganie
  • przemieszczanie się w pozycjach
  • przejścia i zmiany
  • flow (płynny ruch) - sekwencje ruchów połączone w całość.

Treningi są bardzo różnorodne, dzięki zmianie tempa, rodzajów ćwiczeń i połączeniami poszczególnych ćwiczeń w ramach flow. Pozytywne efekty odczują zarówno amatorzy, jak i osoby bardziej zaawansowane w pracy z ciałem. 

Mirosław Baściuk

Mirosław Baściuk – Mistrz Stylu Hung Gar Kuen, Si Fu. Urodzony 30.05.1976 roku. Od kilkunastu lat związany ze sztukami walki. W 2005 roku rozpoczął treningi w Akademii Tradycyjnego Hung Gar Kung Fu Marcin Jóźwiak. Od tego momentu rozpoczęła się jego fascynacja tradycyjnym Kung Fu w systemie Hung Gar Kuen. W 2010 roku otrzymał brązową szarfę i stopień Si Hing (asystent) w szkole Si fu Marcina Jóźwiaka, a w 2012 roku stopień instruktora samoobrony w Polskiej Akademii Sportu. W 2014 otrzymał stopień mistrzowski (Si Fu) nadany przez Mistrza stylu Marcina Jóźwiaka. W tym samym roku postanowił założyć własną szkołę pod nazwą Akademia Kung Fu Tygrys i Żuraw, w której kontynuuje tradycje systemu Hung Gar Kuen. Chciałby, aby Akademia przy ul. Długiej 44/50 stała się ważnym ośrodkiem rozwoju Kung Fu w Polsce i skupiała entuzjastów chińskich sztuk walki.

Zafascynowany rozwjem fizycznym człowieka stawia na ciągły rozwój swoich umiejętności. W 2015 roku ukończył kurs instruktora Sanda (wolnej walki) organizowany przez Międzynarodową Federację Wu Shu (IWUF), w 2016 roku zdobył tytuł instruktorski w systemie Flexible Steel Level 2 oraz został asystentem w Centrum Kettlebells Polska. W 2017 jako pierwsza osoba w Polsce uzyskał stopień instruktora Animal Flow. Od 2014 roku prowadzi treningi Hung Gar Kung Fu, a od 2016 Animal Flow. W grudniu 2018 roku uzyskał tytuł Master Instructora Animal Flow i dołączył do elitarnej grupy 16 osób na świecie posiadających ten tytuł.

Stopnie instruktorskie:

- mistrz stylu Hung Gar Kung Fu (czarny pas)

- master instruktor Animal Flow

- instruktor Flexible Steel - Level 2

- instruktor Indian Clubs

Jego hobby, to oprócz Kung Fu, jazda na longboardzie, podróże oraz turystyka górska (zdobyte m.in. Aconcagua i Mont Blanc). Od ponad 20 lat jest na diecie wegetariańskiej.

 

Certyfikat Akademii Tradycyjnego Kung Fu

Z powrotem

Monika Polak

Monika Polak- instruktor animal flow level 1

Od samego początku związana z Akademią Kung Fu Tygrys i Żuraw, od blisko 4 lat trenuje kung Fu pod okiem Mistrza Stylu Hung Gar Mirosława Baściuka, założyciela Akademii. W 2017 roku zdobyła stopień zielonej szarfy.

Zafascynowana treningiem z masą wlanego ciała rozpoczęła w 2016 roku treningi Animal Flow, a w 2017 roku po ukończeniu szkolenia instruktorskiego z Master instructorem Richard Scrivener, z celującym wynikiem (94%) zdała egzamin końcowy. Stale dba o swój rozwój biorąc udział w licznych warsztatach poświęconych treningowi siłowemu i mobility. W kwietniu 2018 roku ukończyła kurs Animal Flow Level 2, a w grudniu 2018 Advanced Flow Design z twórcą Animal Flow - Mike Fitch.

Pasjonatka sportowego stylu życia, jazdy na snowboardzie i chodzenia po górach. Od 5 lat na diecie wegetariańskiej.

Z powrotem

Jowita Chruszczyk

Jowita Chruszczyk - w 2005 r. ukończyła wychowanie fizyczne z gimnastyką korekcyjną na Uniwersytecie Szczecińskim w 2005 r. Przez wiele lat uczyłam wuefu w gimnazjum, a obecnie prowadzi gimnastykę korekcyjną i ogólnorozwojową w przedszkolach w Warszawie.

Kettle na początku traktowała jako lekarstwo na ból pleców i jako element rehabilitacji. Teraz buduję nimi siłę i pewność siebie, a przede zachęca osoby w wieku 40+ do aktywności fizycznej i przekonuje, że trening siłowy jest niezbędny, aby wzmocnić nasz kręgosłup, bo to on dźwiga codziennie nasze ciało.

Od 2,5 roku trenuje pod okiem Instruktora SFG1 Emila Stanisławskiego, a w 2017 roku zrobiła uprawnienia Asystenta CKB.

Zawodowo jest nauczycielem, pasjonuje się grą na perkusji, ma czwórkę dzieci. Jest wegetarianką.

W Akademii, od stycznia 2018 roku poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat ("od zabawy do sportu") oraz zajęcia dla osób 40+ ("Kettlbells - Strong&Healthy").

 

Z powrotem

Jakub Solański

Od samego początku związany z Akademią Kettlebells prowadzoną w ramach Akademii Kung Fu Tygrys i Żuraw. Od blisko 4 lat trenuje kettlebells metodą hardstyle pod okiem Emila Stanisławskiego - głównego trenera Akademii. Zafascynowany treningiem z masą własnego ciała rozpoczął w 2017 roku treningi Animal Flow. W tym też roku ukończył szkolenie instruktorskie z Master instructorem Richardem Scrivenerem. W kwietniu 2018 roku uczestniczył w kursie Animal Flow Level 2, a w grudniu 2018 Advanced Flow Design z samym założycielem Animal Flow - Mike Fitch. W listopadzie ukończył szkolenie i uzyskał tytuł instruktorski Ground Force Method Level 2. Treningi Animal Flow i kettlebells łączy z treningiem sztuk walki BJJ. Stale dba o swój rozwój biorąc udział w licznych warsztatach i obozach szkoleniowych poświęconych treningowi siłowemu i mobility. Pasjonat sportowego stylu życia.

Z powrotem

Justyna Podobińska

Szkoleniowiec-prezenterka IFAA Poland.
Pierwsza licencjonowana instruktorka Animal Flow Level 1 w Polsce.
Instruktor TRX® oraz Kettlebell level 1.
Miłośniczka wszelkiej aktywności fizycznej, a zwłaszcza treningów funkcjonalnych. Przygodę z regularnym treningiem i samodoskonaleniem się zaczęła w wieku 8 lat, ćwicząc w domu Callanetics. Cały czas próbuje wielu form od jogi poprzez taniec, karate i crossfit, dzięki czemu jej treningi są bardzo wszechstronne i zróżnicowane. Uczestniczka wielu szkoleń, które nieustannie podnoszą jej kwalifikacje oraz wiedzę. Nastawiona jest na wyniki, ale przede wszystkim na poprawę samopoczucia swoich podopiecznych. Zaraża ich miłością do sportu! Na co dzień fit mama dwóch chłopców, pełna energii i pozytywnego podejścia do życia. Zawsze wyznacza sobie cele, które chce osiągnąć i uparcie do nich dąży.

Z powrotem

Rafał Kozłowski

Rafał Kozłowski - instruktor Animal Flow Level 1, w trakcie certyfikacji na Level 2. Certyfikowany instruktor Krav-Maga FEKM (klasa mistrzowska 2 Dan) oraz wyszkolenia strzeleckiego PZSS. Prowadzi szkolenia z zakresu samoobrony i walki wręcz, wyszkolenia strzeleckiego, taktyki strzelania pod kątem walki wręcz, bezpieczeństwa osobistego dla różnych grup zawodowych oraz z zakresu innowacyjnej metody treningowej Animal Flow.

 

Z powrotem

Kontakt

Sale Akademii znajdują się w samym centrum Warszawy, około 50m od stacji metra Ratusz Arsenał, w budynku Instytutu Tele- i Radiotechnicznego, przy ul. Długiej 44/50. Sala 106 dla treningów Kung Fu i Sanda, a sala 107 dla treningów Kettlebells.

Na treningi proszę przynieść strój na zmianę (koszulka, dres, itp.), wodę do picia, klapki do przemieszczania się po sali (na macie chodzimy wyłącznie boso!), ręcznik i żel pod prysznic (jest możliwość skorzystania z prysznica po treningu).

akademia@tygrysizuraw.pl

786 976 030

Ul. Długa 44/50, 00-241 Warszawa
Budynek Instytutu Tele- i Radiotechnicznego, I piętro
, lok. 106 i 107