Bodyweight Training (trening z masą własnego ciała)

Różne rodzaje treningu maja jedną cechę wspólną. Niezależnie od dyscypliny sportu, jaką uprawiasz, pracę musi wykonać Twoje ciało: mięśnie, układ nerwowy – cały aparat ruchu. Logiczne jest zatem stwierdzenie, że im silniejsze, im bardziej skoordynowane i mobilne ciało, tym lepiej będzie przygotowane do specyfiki Twojego treningu. Im silniejszy fundament, tym więcej możesz na nim zbudować!
Taką zasadą kieruje się trening z masą własnego ciała (Bodyweight Training) – jeden z najbardziej uniwersalnych systemów treningowych, do którego nie potrzeba ani specjalnego sprzętu, ani odpowiedniej przestrzeni. Możesz trenować zawsze i wszędzie.

Uczymy od zera! Poprawiamy zakresy ruchu, pracujemy nad stabilizacją i siłą prostych rąk i nóg – cechami zaniedbywanymi przez współczesny świat fitness.

Uczymy pozycji odwróconych – stania na głowie i rękach. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia, przeprowadzimy cię krok po kroku przez wszystkie progresje.

Nasze zajęcia sprawdzą się również jako uzupełnienie treningów z ciężarami. Wzmocnią te zakresy ruchu i mięśnie, o których zapominamy w życiu codziennym jak i na treningach

Treningi prowadzi: Ula Gronowska – SF Bodyweight Instructor, SFG Instructor Level I, trenerka fitness, absolwentka Wydziału Fizjoterapii na Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Termin treningu: czwartki, 18:00-19:00

Fighting Monkey
 
Fighting Monkey (FM) jest praktyką ruchową mającą na celu rozwój człowieka poprzez ruch.
 
Podstawowe obszary praktyki FM dotyczą:
– Rozwój elastycznego ciała i plastycznego mózgu poprzez niekonwencjonalne gry, których celem jest sprowokowanie kreatywności i pomysłowości.
– Rozwój koordynacji i rytmu w ciele i ich kluczowa rola zarówno w małej (poziom komórkowy), jak i dużej skali (relacje, nawyki i cele) życia ludzkiego.
– Proces starzenia się i sposoby ochrony zdrowia naszych stawów i całego układu mięśniowo-szkieletowego, aby z czasem zwiększyć i utrzymać naszą mobilność
– Rozwój komunikacji w nas samych oraz w środowisku społecznym w celu udoskonalenia naszych strategii uczenia się oraz wzmocnienia energii życiowej
 
Obecnie w Akademii nie są proowadzone regularne zajęcia w tym zakresie. Zapraszamy jednak na warsztaty, które będą prowadzone przez założycieli Fighting Monkey: https://fightingmonkey.net/calendar/191-fighting-monkey-poland2019

bodyART

bodyART to wspaniały trening funkcjonalny, angażujący całe ciało, wywodzący się z rodziny Body and Mind. Bazuję na pięciu żywiołach z medycyny chińskiej i nieustannie przeplatającej się energii YIN i YANG. Jest to połączenie treningu fizycznego z mentalną relaksacją. Poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń poprawia siłę i świadomość własnego ciała oraz podnosi wydolność. Trening trwa 1h, ćwiczy się boso na matach.

Zajęcia te dedykowane są absolutnie wszystkim!

Instruktorka Magda Kosmala jest fizjoterapeutką oraz instruktorką bodyART, BAX i metody Pilates. Charyzmatyczna, uśmiechnięta zarażająca pasją do ruchu. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, od zawsze czynnie uprawiająca różne dyscypliny sportowe, interesująca się zdrowym stylem życia. Swoją wiedzę merytoryczną wykorzystuje nie tylko w pracy z pacjentami, ale również podczas treningów grupowych. W zeszłym roku prowadziła warsztaty z bodyART w szkole yogi ,,Yogaviallage School” w Xiamen, w Chinach.

Worki, maczugi i buławy

Maczugi i buławy towarzyszyły ludzkości od zarania dziejów. Pierwotnie jako narzędzie bitewne z czasem stały się przyrządami wykorzystwanymi do treningów w sporcie między innymi przez zapaśników czy strongmanów. Podczas treningów poznacie zasady treningu z tymi wspanialymi przyrządami, poprawicie siłe w tym siłę uchwytu, wytrzymałość, ale również mobilność (np. stawu barkowego). Dodatkowym atutem zajęć będzie uzupełnienie treningu o przyrządy typu worek bułgarski czy kettlebells aby jak najlepiej rozwinąć swoje cechy motoryczne.

Prowadzący Kuba Solański jest entuzjastą treningu z przyrządami balistycznymi. Ma uprawnienia lvl2 instruktora worka bułgarskiego oraz uzyskał uprawnienia Instruktorskie
buław i maczug w systemie Tengu ECS. Oprócz tego trenuje z masą ciała – uzyskał uprawnienia GFM lvl2 oraz Animal Flow lvl 1.

Kontakt

Sale Akademii znajdują się w samym centrum Warszawy, około 50m od stacji metra Ratusz Arsenał, w budynku Instytutu Tele- i Radiotechnicznego, przy ul. Długiej 44/50. Sala 106 dla treningów Kung Fu i Sanda, a sala 107 dla treningów Kettlebells.

Na treningi proszę przynieść strój na zmianę (koszulka, dres, itp.), wodę do picia, klapki do przemieszczania się po sali (na macie chodzimy wyłącznie boso!), ręcznik i żel pod prysznic (jest możliwość skorzystania z prysznica po treningu).